Οι φοιτητές του Executive MBA του W&M και του ΟΠΑ φιλοξενήθηκαν από Athens Center for Innovation & Entrepreneurship (ACEIn) του Ο.Π.Α.

Τις απογευματινές ώρες οι φοιτητές επισκέφθηκαν το Athens Center for Innovation & Entrepreneurship (ACEIn) του Ο.Π.Α. Εκεί, η Αν. Καθηγήτρια του ΟΠΑ Κατερίνα Πραματάρη  παρουσίασε στους επισκέπτες φοιτητές και τους συνοδούς τους το επιχειρηματικό τοπίο στην Ελλάδα για νεοφυείς επιχειρήσεις (startups). Παράλληλα παρουσίασε τις δράσεις που αναλαμβάνουν Πανεπιστήμια, όπως το Ο.Π.Α., για να ενθαρρύνουν τους φοιτητές και αποφοίτους τους να κινηθούν σε μια πιο επιχειρηματική κατεύθυνση.