Οι φοιτητές του Executive MBA του W&M και του ΟΠΑ φιλοξενήθηκαν από το Χρηματιστήριο Αξιών Αθηνών

Το Χρηματιστήριο Αξιών Αθηνών υποδέχθηκε τους φοιτητές του Executive MBA του Πανεπιστημίου William and Mary των ΗΠΑ μαζί με φοιτητές του Executive MBA του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών. Οι φοιτητές, μαζί με τους καθηγητές τους κ.κ. Rajiv Kohli και Β. Παπαδάκη, καθώς και με την Dean of MBA Programs του W&M κυρία Carlane Pittman, κήρυξαν την έναρξη εργασιών. Επίσης, παρακολούθησαν ομιλίες από τους κ. Νίκο Κοσκολέτο, CFO του Athex Group, τον κ. Θεόδωρο Ζάρρο, CTO του Athex Group και την κυρία Δουκάκη, Διευθύντρια Ανθρώπινου Δυναμικού. Την εκδήλωση έκλεισε ο Καθηγητής του ΟΠΑ κ. Γεώργιος Δουκίδης, ο οποίος παρουσίασε έρευνα για την ψηφιακή ετοιμότητα (digital readiness) των μικρομεσαίων επιχειρήσεων στην Ελλάδα.

Το ΟΠΑ ευχαριστεί θερμά την το ΧΑΑ και τα στελέχη του για τη φιλοξενία και τις εξαιρετικές παρουσιάσεις.